DALŠÍ DÍLČÍ PLÁN

15. října 2012 v 12:10Slovo, jó slovo, to je celá mytologie v něm obsažena, říkával Ludwig Wittgenstein, když byl v dobrém rozmaru - a co teprve to musí být za halda mytologie v případě slova, které vůbec neexistuje, jaká úžasná suma budoucích souvisejích zkušeností a zážitků, řekl jsem si já tenkrát ihned ráno po tom snu, jenž mě k celé mé rozvíjející paradiktální snaze navedl.
Dotyčný sen jsem už někde v kterémsi úvodním blogu popsal, a bude určitě k nalezení kdesi uvnitř tohoto odkazu: http://megnautadenik.blog.cz/1209/seznam-dosavadnich-blogu-na-tema-slov-paradiktoza-paradiktum-paradiktus .

To bylo tenkrát.
Na ono cosi jako dramaturgický předěl mezi minulým a budoucím tentokrát dneska žádný vhodný obrázek nemám, byť nemaje, dnešní pojednání už bude souviset s oním plánem putovní galerie, v první verzi nápadu nahrubo popsaným předevčírem.

Letos někdy na jaře jsem celý den seděl na židli v hledišti festivalové přehlídky filmů na téma Art brut, který se konal vůbec poprvé (a tedy jako jakýsi první ročník) v olomouckém Mozarteu.
Pokud, či zdali, se napřesrok uskuteční ročník druhý, ujistit se, stálo by za pokus poslat někdy po Vánocích hlavnímu organizátorovi panu Konečnému dotaz, bude-li loňská tradice pokračovat - a jestli případná odpověď nazpátek bude znít ano, hned se vloudím prosbou, zdali bych si s příležitostí nemohl někde ve festivalovém zákulisí na ploše zhruba čtverečního metru rozmístit z bedny paradiktální inventář té mé mobilní Galerie na cestách.
Jak můj plán dopadne, netuším, přesto provedu, zkusím, poněvadž taková příležitost by byla skvělou přípravou i zkouškou na zamýšlené prázdninové turné, především co se týče publicity v novinách. Sice na jednorázovou a okrajovou, přesto jako veřejnou pověst nebo obecnější známost bych se mohl na výstřižky odvolávat, citovat je, v případě mého pozdějšího dyndání o možnost výstavního místa - na adresách různých okresních kulturních zařízení, městských kulturních domů, galerií, novinový klep jakožto zvěrohodňující imidž nebo mediální záře je naprosto jedinečně skvělým beranidlem k rozrážení vrat každého byrokratického nezájmu.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama