TO JE MOJE … WEBKAMERA

14. října 2012 v 10:12
Výsledek takovýchto zařízení instalovaných dneska po víceméně všech ryncích a náměstích vypadá zhruba takto:


Případný zájemce, nebo dokonce přímo zájemkyně, nechť si podle tohoto návodného obrázku na Netu najde činnou kameru v jejich městě, nebo na jiném místě poblíž bydliště - kam na obrázku výše míří černá šipka, tak zde se dá předloha kliknutím zvětšit na celou obrazovku. Následně je potřebné se naučit ten obrázek uložit - přímo to snad nejde, ale pomocí klapek printscreen + ctrl + v ano, polotovar se následně uloží (přes vložení do programu Malování) jako obrázek.
V grafickém programu se surovina ořeže, na výsledek zhruba takový, město po městě krapet jiný, podle toho jaké tam kdesi u nich mají nastavěné budovy:


Pak už jenom stačí si domlouvat mobilem s kýmsi sedícím o kus dál doma u počítače režijní pokyny jako Vpravo, Vlevo, Dozadu, Dopředu, Výš, a podle nich před webkamerou ťapat - aby výsledná podoba nápisu PARADIKTUM napsaná na na prostěradle nebo jiném podobném transparentu byla co nejčitelnější. A pokud se nápis zčitelnit kvůli rozlišovacím schopnostem webkamery nepovede, nevadí, slovo samo stejně neexistuje. Ale přesto zbude jakýsi jeho záznam.
Dokonce i krátké video celé akce, poněvadž třebas kterýsi koumák nebo koumačka vyšpekulují, jak lze záznam dotyčné konkrétní kdesi videokamery uložit i jako video.

Já se například s mým transparentem vysokým zhruba dva metry postavím asi na tohle místo z detailu, kolega s počítačem bydlí hned v prvním domě nalevo za mými zády, když takhle budu stát, bude mě proto mít kvůli instruktážím naprosto báječně v dohledu.


Jiní by po dlažbě mohli rozložit veliká písmena nápisu, jiní ho třeba stvořit z nastavěných lidí, další třeba z rozložených plen jak již tehdy dávno husitské ženy...
Nebylo by to báječné získat takto velmi snadno tématem jednotnou sbírku paradiktálních pohlednic z všelijace různících se měst?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama