VYROBIT NĚCO OHROMNÉHO, COSI JAKO KŘIŽNÍK, NEBO TAK...

19. října 2012 v 10:49> Od: "Patková Hana" <Hana.Patkova@smalt.synot.cz>
> Datum: 16.10.2012 10:27
> Předmět: cedule
>
Dobrý den, pane Lojkásku,
Vaše smaltovaná cedule je hotová, můžete si přijet.
Expedice je po-pá od 6.00 do 14.00 hodin
S pozdravem / Mit freundlichen Grüßen
Bc. Hana Patková
Verkauf und Marketing

Zřejmě 13. září někdy po třetí hodině ranní mi naskočil dotyčný nápad se slovem PARADICTUM vyvedeným na reklamní tabuli, za měsíc a pár dní, předevčírem 17. října, jsem si ji dopoledne v Tupesích u slováckého Starého Města čerstvě novou v tamní smaltovně vyzvednul, stavba stejně železné letadlové lodě trvává o dlouhé měsíce déle, škoda, že prozatím žádnou takovou nenazvali Paradictum, měl bych i se svým sémantickým pokusem zajištěno místo v dějinách dřív.


O tabulce samé nesvedu nic víc napsat, slogan v prvorepublikovém stylu je snad srozumitelný všem, sloužil k nabídce jakéhosi zboží, třeba pastilek k odkašlávání vyrobených místním lékárníkem z bobulek černého bezu - ale stejně tak by rým mohl souviset i s nějakým dobovým vynálezem nebo výrobkem hmotitějším, třeba s motocyklem, kapesním polním dělem střílejícím broky z antihmoty nebo parníkem městské výletní paroplavby. Též i komornějším rádiopřijímačem se zeleným magickým okem obloženým ebenem, a schopným naladit všechny vysílače světa včetně i těch potápějích se lodí nebo ztroskotalých vzducholodí, třebas se i ve zdejších dnešních časech zcela bez invence najde kdosi, kdo tohoto slova jako názvu čehosi věcně, výrobně či obchodně konktrétního použije, paradiktum, napsal jsem si pro jistotu, dobře pro takovéto účely vypadá i zní.
Paradiktum je cosi, co je unášeno a nebo pluje, paradiktum v sobě nese jakýsi vzkaz.
Nebo, dokonce, paradiktum je možná onen osudový vzkaz sám...

Slova, která vyhlížíme, čekáme...KATHMANDU, Nepal - Seorang biarawati Budha diperkosa oleh lima orang di sebuah bus menghadapi pengucilan dari kehidupan agamanya. "Para diktum agama membutuhkan biarawati menjadi perawan. Jadi, akan sulit untuk membawanya kembali," kata presiden Nepal, Tamang Ghedung Yonjan Kumar, dalam sebuah artikel di Nepal Media Republik. "Tapi kami akan melobi untuk kembali sebagai ini adalah peristiwa yang unik."

"Para diktum agama membutuhkan biarawati menjadi perawan.
"The religious diktum nuns need to be virgins.
"Náboženské diktum Jeptišky musí být panny.

Tolik paradiktální zpráva získaná tentokrát ze včerejší původní internetové malajštiny...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama