MEMENTO MORI 11.

10. ledna 2017 v 10:40
Včera mi to docela šlo, třebaže jsem dopředu nijak výrazně nepostoupil, ale kéž aspoň tak bylo každý další den, možná, že by se to moje téma mezi příštími čtenáři k nějaké teleoklinní spolupráci ujalo!!!Následující už zde onehdy publikovanou fotografii upravila zdejší čtenářka, jen kdyby se naskýtalo takovýchto nadaných dělných zájmem na tomto světě víc!
Začal jsem proto včera večer obhánět vzkazy adresátky přímo v Luhačovicích, třeba se zájem kterési do jara ujme - na oné louce takové té imaginace, na níž budou moci motýli z vnitřků tří entomologických krabic přistávat.

Možná jsem již předtím kdesi napsal, ale obsah těch krabic musí být navenek tak lákavě divácky pestrý a vbízivý, a třebaže nejsem zastáncem umění jako vlísávající se líbivé vzhlednosti, měl by být už na pohled natolik interesující nebo neobvyklý, aby doposud jen pouze z povzdálí zevlující pasant by byl nucen se začít zajímat dotazy, vzal-li by krabici jen pouze zcela formálně či nenuceně do rukou.

Aniž si snad míním počínat jako performerka Milo Moiré tenkrát v Düsseldorfu, kdy se pod rameny opásala krabicí a skrze oponku v ní před kterýmsi obchodňákem dovolovala prackami komukoli nechat si sahat na ňadra.
Související video, cenzurované i ne, existuje na Youtube.


Též nemíním ve své krabici zřizovat jakési bizarní panoptikum s hadí ženou nebo dokonce prostor pro prezentaci například takovýchto živočichopisných rarit, a to nejenom proto, že například hned velryby v každém oceáně mívají takovýchto pomůcek všude možně po těle mnohem víc.


Byť bych i v případě této, tentokrát jen pouze modelingové, ukázky mohl poskytnout odkazy na související veřejně přístupná videa, a tedy ne žádné pornografické obskurity, v Luhačovicích z mé strany ani náznak čehosi takového, sice veřejně prospěšného, nehrozí, třebaže ona zmíněná performerka Milo Moiré je vzděláním kvalifikovaná psycholožka a koná tedy pouze cosi jako veřejné pokusy (k nimž se sice i já chystám), čímž tedy vytváří i umělecká díla konceptuální povahy.
Nic zvrhlého, ve smyslu odstrašující nacistické výstavy onoho Zvrhlého umění, se tady tedy nekoná.

Vnější vzhled obsahu mé expozice uvnitř motýlí krabice, prozatím tedy špendlíky napíchané vystřižené různobarevné potištěné papírky, by se měl spíše blížit podobě například této performance Bruce McLeana, poněvadž ta připomíná mnou kýžený vzhled zapomenutých již sbírek školních sbírek nebo dávných cesťáckých vzorníků.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama