MEMENTO MORI 16.

14. ledna 2017 v 8:39
Když jsem si objekt takhle zvětšil, jistě, pohledná je.
Ale já se přesto, i přes její zde odhalené zuby, pro ni nedovedu rozhodnout.
Cosi jí tady na těch fotkách k tomu mému srpnovému dojmu chybí.

Zřejmě to byla jiná.

Nejenom z tohoto důvodu bude dnešní blog jiný - poněvadž jsem se dostal na jistou luhačovickou fejsbukovou stránku, musím učinit jakési summary, instrukce srozumitelné a přehledné všem, kteří sem na mou výzvu dorazí.

Celá sada těchto blogů snažících se o dodatečnou identifikaci začíná odkazem http://paradiktynka.blog.cz/1612/memento-mori-1 - a odtud postupuje den po dni až k blogu dnešnímu.

Jak to tedy bylo:

1/ Ve středu 8. srpna loni jsem ve 14:35 míjel na luhačovické Nádražní ulici jakousi ženu, která přicházela ze směru brodského předměstí.
2/ Co jsem si hned na místě zapamatoval, byly letní šaty po kolena, bez patrnějšího výstřihu, dobře šité, červené s příměsí odstínu ostré oranže.
3/ Světlé vlasy měla sčesány do culíku asi deset centimetrů dlouhého.
4/ Od té chvíle jsem měl asi pětiminutový výmaz paměti - když jsem osobu míjel, při pohledu se mi zcela reaálně i zdůvodněně zazdálo, že se potkávám s vlastní svou příští Smrtí.
5/ Cosi takového bych snad v Luhačovicích, městě zdraví, ani zveřejňovat neměl, kazím kšeft. Ale píšu, jak stalo se…
6/ Vím, co tu vykládám, vypadá to nerozumně, FAMU mám, foťák s sebou na břichu jsem nesl - ale vůbec mi ho nenapadlo zvednout.
7/ Taky jsem se nedokázal ohlédnout za sebe, jestli vůbec je, nebo kam míří. Dokonce, ač jindy bych, jsem se nevydal v jejích stopách.

8/ Bylo? Nebylo? Je přece nerozumné uvažovat, že by člověk potkal za bílého dne cosi jako živý přístrach. Ale ten zažitý dojem byl jako zkušenost velmi intenzivní.
9/ Začal jsem se o ni zajímat, podávat inzeráty, poptával se na dálku v Luhačovicích e-maily, dokonce o tom napsal třicetistránkovou povídku.
10/ Ale výsledek celé té doby zní: Jako by ta ženská nebyla, jakoby opravdu věcně neexistovala…
11/ A teď jsem tu, když mi začalo ještě navíc připadat, že v tomto mém příběhu je obsaženo jakési zlovolné tajemství až lynchovské; nediví mě, za pár dnů začnou v televizi vysílat novou řadu seriálu Twin Peaks.
12/ Pomůže mi někdo najít nebo určit tamtu zatím hodně pro mne podivnou - poněvadž prozatím to vypadá, že se jednalo, a ono se tak z nedostatku fakt prokazatelně jedná(!!!), o bůhvíco.

V životě se snažím nerozumnostem vyhýbat, nevyhledávám je, neiniciuji, setkávám se s lidmi navenek vyrovnanými, v náhledu na okolní svět seriózními, o čemž zcela jedinečně svědčí i následující poslední dnešní vpisek paní, která na maloměstě prodává veřejnosti taneční potřeby, inventář, oděvy a pomůcky všeho druhu:
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama