MEMENTO MORI 5.

5. ledna 2017 v 10:03Hm. Hm. Hm.

Hm, na mé blogy o možné mé krásné příští smrti mi zvědavci docházejí, hm, na jejich dílčí denní počty nemohu si stěžovat.
Jenomže po jejich návštěvách mi po sobě nic nezanechávají, nějakou inspiraci nebo cosi téma rozšiřujícího zejména.
Takže jim v jejich nezaujaté letmosti možná uniklo dvojí: 1/ že jsem dal zřejmě včera dohromady, tedy dokončil, cosi jako první kapitolu, tedy materiálový obsah podoby první budoucí entomologické krabice, jenž je možno na dno o rozměrech plochy 40 x 50 v centimetrech špendlíky dovnitř napíchat - pro důkaz zkusím odpoledne zhotovit testovací maketu; 2/ jenomže zatímní obsah tvoří pouze výstřižky, tedy materiál plochý, a nikoliv prostorový, jenž by jako výtvarnější vzbuzoval u potenciálních příštích diváků jistě více zájmu.

Vizte tedy téma rozvíjející ukázky, jež by měly podnítit činorodou související kreativitu nebo kreativnost všech, kteří sem kdykoli příště vstoupí původně zevlovat jen za pouhou zábavou.


Pro všechny takové, kteří jako jeden ve dvojici rozpoznali včerejší obrázek, právě takové zpravuji, že zatím nejsem obdobně schopen stav zatímní mé zeměplochy zvednout do prostorovosti katedrál.
Byť obojí poskakující modřisté obrázky nás zpravují o čemsi víceméně totožném - tedy o prostředí lázní.


Tímto obrázkem jsem důraz na příští nutně žádoucí prostorovost obsahu přehnal, uvnitř škatule na motýly čehosi takového nelze dosáhnout - svou nouzi takovýmto příkladem jsem ovšem vyjádřil velmi pregnantně.

Nemám jedinou fotografii dotyčné, o níž nevím, zdali byla osobou nebo pro dotyčnou chvíli jen pouze zkoncentrovaným přeludem jakéhosi vůči mně mementa.
Nemám jediný předmět s ní jakkoli související, po í zbylý, žádný cosi jako sebepatrnější exponát.
Otisk, pach, jakoukoli trasologickou stopu, kvůli případným zkoumáním DNA jakýkoli její sebemenší vlas.
Neznám její příbuzné, postupnost větví v genealogickém stromu jejího rodu, žádné její známé, i přes půlroční snahu, nejsem schopen dohledat.

Jakoby čímkoli věcným charakteristická nebyla.

Jakoby nebyla hmotná.

Hm. Hm. Hm.

Opravdu se tedy tenkrát loni v srpnu v Luhačovicích jednalo o Smrt?.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama