MEMENTO MORI 6.

6. ledna 2017 v 9:05
Trasologické stopy mohou být plošné nebo objemové.

Tuhletu poznámku, v níž jednalo se mi především o ony fakty objemové, jako námět na související dnešní pokračování, jsem si zapsal včera chvíli před polednem, tedy přesně tak okolo jedenácté, nežli jsem vyrazil s plnou taškou směrem k zasněženým pláním za městem.
Obsah tohoto zavazadla mohu v jednotlivých položkách vyjmenovat: jeden fotoaparát, druhý fotoaparát, jedna rolka krepového papíru v barvě červené, kterou jsem použil v účelem obdobném videu již o prázdninách, kus lesklého červeného saténu v délce asi jednoho metru, zákaznickou kartu vydanou direkcí obchodního řetězce Billa, neboť v jeho prodejnách začnou prodávat černochy.

Takto vybaven, byl jsem připraven.

Rozložil jsem oba červené kusy na ploše sněhu, párkrát z různých úhlů na ně zacvakal.
Na kompozici jsem dbát nemusel, v konceptuálních kusech by na ni záležet nemělo.
Výsledkem, čili polotovarem, bylo zcela fádní plošné zobrazení v hlavním účelu jakéhosi vzorníku, v němž je alespoň přibližně obsažen vzorek onoho velmi výjimečného červeného odstínu barvy šatů, které tenkrát v tu srpnovou středu měla mnou doposud hledaná dotyčná na sobě.

Cíl, tedy změnit plošnost v prostorovost, jsem tedy původním postupem nedosáhl - ovšem po návratu, kdesi v prostorovosti nitra noutbuku, jsem pouhým otočení o 180° a pravolevým obrácením vzápětí tohoto dojmu přechodu k prostorovosti snad dosáhl.


Jak je snad zřejmé z této příkladové ukázky, jde-li jedno, musí jít obdobně i jiné - tedy jaksi získat ze zatímního ničeho ony související prostorové exempláře k napíchání do dna druhé entomologické krabice.

Náhodným závanem větru na místě samém a návazným obdobným postupem otáčení jsem získal i pobídkové (motivační) zobrazení druhé, vznik kýžené prostorové návaznosti je zde snad zobrazen zřetelněji, ale pro zdejší příští návštěvníky stejně zbytečně.


Byť bych třeba nakrásně vyrazil o polednách směrem k zasněženým pláním s mými proprietami i dnes, žádného rozvíjejícího významu by to opět nemělo, nikdo z těch sem vstoupivších by se v důsledku stejně nezamyslel a nevydoloval by ze sebe žádný rozvíjející pátrací nebo entomologický podnět, takže lze pouze předpokládat změnu jakýchsi statistických výsledků.

Úděl být jen pouhým letmým číslem uvízlým anonymně v kolonce, zatímco kdesi po luhačovickém nebo jiném sněhu šlapou stopy nohy schopné být změnou osudu.

Nebo nohy jiné, přináležející nějakému přízraku, neboť, přestože zcela zjevně našlapují, za sebou nezanechávají vůbec žádné stopy..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama