MEMENTO MORI 8.

9. ledna 2017 v 12:17Nepředvídal jsem.
Našel jsem však další odstín červené, dokonce na obrázku, který jsem doposud neznal.
Jeho autora, Roye Lichtensteina, jsem zrovna před chvílí zcela náhodou v minulém blogu vzpomínal.

Koincidence?


Synchronicita?

Samozřejmě, v souvislosti, jak už to v případě vzbuzených koincidencí bývá, přistála mi před očima stejně mi dosud jiná neznámá možnost, dokonce reprezentant již kodifikované, byť nestaré, související tradice, týkající se Halloweenu, o níž nikdo zdejší nemá zdání.

Tamté luhačovické, kterou jsem v srpnu potkal, tahle verze následujícího make-upu v Lichtensteinově způsobu by jistě slušela stejně elegantně.


Někomu snad neuniká v toku mých asociací, jak je tato vizualita v čemsi podobná témuž tamté figurantky z videa k příkladu v mém minulém blogu.

Zkrátka a sevřeně: Svět, jenž je Bohem stvořen, je prostě stvořen báječně v propojujících se až zázračných vzájemnostech - ovšem ne ve zdejších domorodých poměrech !!!


Toto je citát z internetového ceníku ostravského výrobce, starý ovšem zhruba 5 let - a poněvadž loni nabízel totéž výrobce pardubický za káčé 500, lze předpokládat, že ostravský producent bude letos ponoukat již za 600, jestli ovšem mezitím při tak trestuhodně laciných cenách nezkrachoval.
A i kdyby nakrásně ne, a dokonce i letos na předchozí láci setrval, obávám se v jakési mé pocitové nezřetelnosti, že zrovna jeho předběžně podezřelý dumping ten před chvíli řečený Bůh zřejmě nestvořil.

Pro svůj sichr budu muset výrobci do ostravské Poruby za pár dnů napsat, to jest možná radši hned dnes - obávám se však nejhoršího, tedy úpadku nízkonákladové firmy, přesto si dovoluji představit jeho mne zajímající sortiment.

Aby si mohli totéž za případně laciný peníz pořídit i jiní, vždyť krabicovou výstavu je možno sestavit k jakémukoli tématu.


Teď se ještě chvíli zahrabu do toho Lichtensteina, třeba v jeho obrazových odkazech najdu souvislost, která mi ve vztahu k mému základnímu zájmu bude nějak prospěšná.
Pro můj výklad i s ním související motivaci čtoucích čímsi zásadní.
Anebo v mé dosavadní nouzi o jinými zprostředkované související pomůcky a dojmy mne samého alespoň nějak potěší, poněvadž kdyby vnitřky mých příštích trojích entomologických krabic, jak už od dneška vím, měly navenek vlastnosti lichtensteinovské pop-artové motýlí barevnosti, byl bych tedy spokojen obzvláště.

Neboť na takový med by mohla slétnout i ta stále mnou pohřešovaná srpnová luhačovická Smrt.


Synergie?

Tisknu pod sebe slova s otazníky jiným zcela bez významu, pro případně vybuzení čehosi jako podílení se na smyslu mé snahy vrstvím vizuálně související asociace: sbírky známek, zápalkových nálepek, expozice mineralogických exemplářů ve sbírkách přírodovědných muzeí i školních přírodopisných kabinetů, listy herbářů, gymnaziální sbírky hmyzů, vzorníky knoflíků našitých na listech ještě z časů C. K., čtveřice fotografických podobenek zhotovené pouličními automaty, kamínky vykládané nástěnné mozaiky, barokní kabinety kuriozit…

Opakovaná načítání dílčích částí zhotovovaných policejních identikitů, archivy trojitých vězeňských fotografií…

Slova, jež vyztrácela významy, žádného významu nemají - stejně jako svět, v němž jsou naprázdno používána.

Stav čehokoli, jehož význam vyčichne, a na pouhé vyvolání se v plné polní nedostaví, neznamená nežli téhož smrt.

V takovém světě není, co by se propojovalo k zázračnosti - k jakýmkoli vlivům vnějším i vnitřním je intaktní.

Bez-významná slova znamenají bez-významné myšlenky..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama