POKRAČOVÁNÍ NA PŘÁNÍ (30)

5. února 2018 v 7:48Předchozí ukázka sice s lesem Lišky přímo nesouvisí - přesto je přímo báječnou ilustrací blbství zdejších domorodců.

Jmenovalo se to v estébácké služební nomenklatuře Mozaiková metoda sběru informací, a v jisté formě ji na tomto blogu používám i já.
Pro estébáky nebylo podstatné, aby věděli hned a všechno, jim postačila setrvalá mravenčí píle a skládání z drobečků. Z útržků, ze zpráviček naoko zcela malicherných, které však poskládány do celku se stávaly vyšetřovancům nebo vyslýchaným osudovými.

Kterýsi jeden ze 3 agentů na mne nasazených (nebo kdosi jiný) jim sdělil, že mám radši kremžskou hořčici - a já se při výslechu naráz opotil od krku až pod anus. Z pocitu, že o mně vědí opravdu všechno.
Slyšel jsem před roky v televizi říkat jednoho agenta, že nedonášel, neudával, a pokud na něj tlačili, že jim říkal samé takové blbosti jako byla barva a vzor na šatech emigrovavší herečky, která sem přijela nazpátek na návštěvu.
Opravdu výborným je v těchto okolnostech agent Jára Nohavica, se kterým jsme měli společného agenta krycím jménem Španěl, on ještě Škrabala. Takže vím, že on (Jára) tvrdí, že nezradil, a pokud snad naléhali, že je krmil jako rybičky drobnůstkami jako byla barva koberce v pokoji bytu Karla Kryla.
Nebo ustavení nábytku v něm.
Kdyby byli připravovali atentát, nemohli mít přesnější informace...

Poválečných členů KSČ bylo dohromady něco kolem 5 000 000, na seznamech agentů je nenajdete, poskytovali totiž informace na požádání operativců StB přímo, per huba, jak se říkává.

V souvislosti s podpisem na útržku zprávy o obchodníku Juklovi pouze jsem znechucen, že jsem kdy byl fanouškem fotbalistů pražských Bohemians...


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama